Ибрахимович се завърна като титуляр в Серия А мощно, отдалечи Милан от преследвачите в Серия А

1236 0

Милан се справи с гостуването си на Каляри, като победи с 2:0 и взе важни 3 точки, с които увеличи преднината си пред шампиона Ювентус на цели 10 точки (Юве е с мач по-малко) и на 3 пункта от градския съперник Интер. В герой за тима се превърна Златан Ибрахимович, който започна за първи път като титуляр в мач от Серия А след контузията си от 22 ноември.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Ибрахимович бе съборен в противниковото наказателно поле и си спечели дузпа. Шведът се нае с изпълнението и не сбърка, реализирайки първи гол в Серия А от близо 2 месеца насам.

39-годишният таран вкара още едно попадение и удвои аванса на своя тим в 52-рата минута, когато овладя добре подаване в наказателното поле, запази топката и стреля безпощадно покрай противниковия вратар, без да му остави шансове.

За "росонерите" предстои два тежки двубоя - домакинство срещу Аталанта в италианската Серия А, както и четвъртфинален сблъсък за Купата на Италия срещу градския съперник Интер.