Фиорентина взе най-лесните си три точки - срещу праисторическия Интер

4259 0

Интер записа втора поредна загуба в Серия А. След победата на Каляри с 4:1 над "нерадзурите" на "Сан Сиро", днес лесни три точки от тях си взе и домакинът Фиорентина след победа с 3:0. По този начин "виолетовите" изпревариха своя съперник в класирането и заеха доскорошното му осмо място.

Инатливият Валтер Мадзари отново заложи на схемата 3-5-2, която води Интер само надолу. Така още в 7-ата минута сенегалският нападател Кума Бакакар откри резултата. Той го стори с феноменален шут извън наказателното поле, който взриви трибуните. Иначе стабилният Самир Ханданович бе безпомощен.

В 19-ата минута ситуацията се повтори, този път с главен герой Хуан Куадрадо. Колумбиецът изстреля много точен удар в левия ъгъл на словенския вратар на Интер и Фиорентина се сдоби с ранна солидна преднина - 2:0.

Домакините си осигуриха нужния игрови комфорт и оставиха на съперника да покаже какво може. А то не бе никак много. Интер на Валтер Мадзари както винаги бе изключително предвидим отбор с пасове от защитата към халф-бековете, а след това безцелни центрирания. По тази схема гостите не създадоха нито едно голово положение и се лутаха по терена. Фиорентина пък играеше един от най-лесните си мачове през сезона.

В края на полувремето Кума Бабакар отправи опасен удар от трудна позиция, но Ханданович най-сетне спаси.

В 63-ата минута Бабакар намери страхотно Хуан Куадрадо, той влезе в наказателното поле и остана сам срещу Ханданович, но вратарят отново спаси Интер от разгром.

До 76-ата минута, когато резултатът логично стана класически. Ненад Томович бе оставен да се разходи в наказателното поле и отправи удар, който Самир Ханданович просто изгледа, въпреки че можеше да спаси. Интер бе в тотален амок. До края на мача това не се промени и "нерадзурите" отнесоха нов звучен шамар.