Фиорентина проспа едно полувреме и се провали срещу Емполи

Снимка: Gulliver/ Getty Images

878 0

Фиорентина изпусна златен шанс да оглави еднолично класирането в Серия А, след като стигна само до 2:2 при домакинския си двубой срещу един от най-слабите гости в лигата - Емполи.

Възпитаниците на Пауло Соуза проспаха първото полувреме, в което гостите успяха да поведат с 2:0. Първото попадение падна още в 18', като Ливая се разписа. Бухел 9 минути по-късно удвои и направи много трудна задачата на "виолетовите".

Те обаче излязоха пределно мотивирани през втората част, а на терена се появи Калинчич. Това разнообрази играта на домакините, които прегазиха своя съперник, а в 56' Калинчич успя да се разпише за 1:2.

5 минути по-късно Бабакар асистира отлично за нападателя, който вкара втория си гол в мача. Последва истинска канонада от удари по посока вратата на Емполи, но в крайна сметка нов гол не падна, а Фиорентина не успя да спечели наглед лесния си домакински мач.

С това "виолетовите" се изравниха с Наполи на върха - по 28 точки, като водят с точка на Интер (мач по-малко) и Рома.