Наполи наказа грешката на Рома и оглави Серия А

Снимка: Gulliver/Getty Images

756 0

Наполи успя да накаже грешката на Рома от снощи (2:2 срещу Болоня) и се установи към момента на първо място в класирането на Серия А. Това стана след рутинна победа на тима с 2:0 при гостуването на Верона.

Двубоят премина под пълното господство на възпитаниците на Сари, но те не успяха да материализират тоталния си контрол през първото полувреме - 0:0. Домакините пък не отправиха нито един удар.

През втората част нещата си дойдоха на мястото, след като в 67' Инсинье успя да отбележи след подаване на Марек Хамшик. Само 7 минути по-късно голмайсторът асистира на Гонсало Игуаин за дежурния му гол - 2:0 за Наполи.

Гостите отправиха цели 22 удара, 10 от които точни, като домакините могат да са доволни, че се разминаха с толкова минимално поражение. В същото време Наполи остава непобеден в последните си 12 шампионатни мача.

Игуаин и компания имат 28 точки, като водят с точка на Фиорентина, Интер и Рома. Първите два отбора играят по-късно днес.