Фиорентина прекъсна лошата си серия в шампионата

817 0

Фиорентина се върна на пътя на победата в Серия А, след като днес стигна до лесна победа с 2:0 над Торино в ранен мач от неделната програма на 21-ия кръг на Серия А.

"Виолетовите" доминираха през цялото време и, въпреки че положенията и пред двете врати бяха малко, домакините стигнаха закономерно до успеха.

В 24' ценен аванс на Фиорентина даде Йосип Иличич, който със страхотен удар от фаул на 26 метра от вратата откри резултата. Второто полувреме премина отново под диктовката на "виолетовите", а голът на успокоението падна 7 минути преди края, като с глава Гонсало Родригес фиксира крайния резултат.

Успехът позволи на Фиорентина да се изкачи поне временно на третото място в класирането с 41 точки, зад Наполи с 44 и Юве с 42, които още не са изиграли мачовете си от кръга. Торино е в средата на таблицата – 11-и с 26 точки.