Фамозен гол на Пирло не спаси Ювентус от загуба в дербито на Торино

Снимка: Getty Images / Guliver

1432 0

Летящият високо тим на Ювентус беше приземен днес в Серия А, след като в градското дерби срещу Торино загуби с 2:1 като гост в мач от 32-ия кръг на италианския шампионат.

След като имаха нужда от две победи, за да подпечатат титлата си, "бианконерите" изиграха посредствен двубой, което все пак може да бъде оправдано с мача срещу Монако в Шампионска лига, класирането за полуфиналите и солидното количество резерви, които играха днес.

Мачът почна добре за шампионите, които откриха резултата след отличен гол от пряк свободен удар в 35' на Андреа Пирло.

В края на първото полувреме обаче Торино стигна до равенство, след като отлична акция между бившия ас на Юве Куалярела и Дармиан завърши с гол на италианския национал - 1:1.

През второ полувреме мачът беше решен от същата акция, но този път в ролята на асистент беше Дармиан. Той беше изведен в наказателното поле, а на своя страна той подаде за Куаляреала, който реализира за 2:1.

Въпреки загубата Ювентус остава начело и близо до титлата след загубата на Рома вчера и равенството на Лацио с Киево днес. Шампионите са с 14 точки пред "орлите" при оставащи 6 мача.