Драматична победа за Фиорентина

Снимка: Getty images/Gulliver

1252 0

Фиорентина постигна драматична победа над Аталанта с 3:2 в мач от 22-я кръг на италианската Серия А.

Домакините започнаха мача лошо. Още в 9-ата минута Аталанта излезе напред, след като Давиде Запакоста засече добро центриране на Алехандро Гомес и изпрати с глава топката във вратата на домакините.

В 18-ата минута тимът от Флонеция изравни след като Хосе Басанта се възползва от центриране и от центъра на наказателното поле намери вратата.

Домакините постигнаха обрат и поведоха с 2:1 когато в 76-ата минута Алесандро Диаманти реализира след самостоятелна акция.

Аталанта обаче съумя да се върне в мача с гол на резервата Ричмънд Боакие - 2:2.

След финален натиск Фиорентина взе победата в 89-ата минута, когато нахлуващият на скорост в наказателното поле Мануел Паскуал засече пас на Матиас Фернандес и вкара за 3:2.

С победата си тимът от Флоренция изпревари с точка Лацио, които са с мач по-малко и в момента заема 4-та позиция