Дженоа се понесе на крилете на Андрей Гълъбинов в Серия А

Снимка: Getty Images/Gulliver

962 0

Българският национал Андрей Гълъбинов беше основна действаща фигура в състава на Дженоа, който записа първа победа през сезона в Серия А.

"Грифоните" спечелиха драматично с 3:2 гостуването си на Каляри, като нападателят се отчете с гол, за да помогне на своите да се поздравят с успеха в Сардиния.

До момента Дженоа нямаше гол като гост през сезона, но още 8' Таарабт изведе Гълъбинов сам срещу вратаря на домакините и нападателят не трепна - 1:0.

В 35' той овладя много трудно подаване от дълбочина, успя да задържи и да подаде на Таарабт. Той игра на двойно подаване с Ригони и с плътен удар по тревата удвои резултата.

Павлоети намали резултата в началото на втората част преди Ригони да се разпише за 1:3 в полза на Дженоа. Пердо 13 минути преди края на мача намали от дузпа, за да направи заключителните моменти изключително интересни, но Дженоа съумя да запази победата.