Дженоа препъна Рома в драматичен мач на "Олимпико"

Снимка: Gulliver/GettyImages

995 0

Борещият се за челните места в Италия Рома се провали и не успя да победи опашкаря Дженоа, завършвайки 0:0 на "Олимпико".

В столицата на Италия домакините имаха игрово предимство, но не успяха да пречупят съпротивата на генуезците, въпреки че играха в последните около 25 минути с продължението с човек повече на терена след директния червен картон на резервата Лео Йостигард.

В първата минута от добавеното време гол на Николо Дзаниоло бе отменен след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР).

Малко след това нервите на младия италиански полузащитник не издържаха и той пое преждевременно към съблекалните. В класирането Рома е на шеста позиция с 39 точки, на четири от четвъртия Аталанта, който обаче е с два мача по-малко от „вълците“. Дженоа остава в зоната на изпадащите с 14 пункта, на четири от спасителния бряг.

В следващия кръг Дженоа приема новака Салернитана, докато Рома първо гостува на шампиона Интер в четвъртфинал за Купата на Италия, преди да гостува и на Сасуоло в Серия А.