Дибала избухна с хеттрик и върна Ювентус на върха

1063 0

Ювентус победи Сасуоло с 3:1 в мач от четвъртия кръг на Серия А. И трите гола за "бианконерите" реализира нападателят Пауло Дибала, който бе точен в 16', 49' и 63'.

За Сасуоло успя да се разпише Матео Политано, който бе точен в 51-ата минута на срещата.

В 16' Марио Манджукич подаде към Дибала, който с едно докосване от дъгата на наказателното поле прати топката във вратата на Сасуоло.

Ювентус удвои преднината си в 49', когато Куадрадо подаде на Дибала, а той с точен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Консили - 2:0.

Домакините намалиха в 51', след като отбита от Буфон топка попадна у Матео Политано, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Край на спора сложи отново разигралият се Дибала в 63'. Той стреля от фаул от дъгата на наказателното поле и прати топката в левия ъгъл на вратата на съперника - 3:1.

С победата грандът от Торино събра 12 точки в актива си и успя да си върне първото място в класирането. Домакините в днешния мач са на 17-о място с 1 точка.

В следващия кръг Ювентус приема Фиорентина.