Дерби нямаше: Рома разби Лацио и го задмина в борбата за топ 4 в Серия А

1245 0

Безспорно най-очакваният мач от кръга в италианската Серия А противопостави столичните кръвни съперници Рома и Лацио. Дерби обаче не се получи, тъй като "вълците" спечелиха с категоричното 3:0, а всички попадения паднаха още през първото полувреме.

През втората част "орлите" взеха инициативата изцяло, а Рома комфортно пазеше своя аванс и очакваше още шансове на контраатака. След този резултат "вълците" събраха 51 точки - 8 по-малко от четвъртия Ювентус. Те изпревариха днешния си съперник, който остава шести с 49 пункта.

Тами Ейбрахам е големият герой за домакините, тъй като до 22-рата минута той вече се бе разписал на два пъти. Той откри резултата още в 1-вата минута след голяма доза късмет. Лоренцо Пелегрини завъртя топката от ъглов удар и нацели гредата, а след това топката попадна в тялото на Ейбрахам и влезе в мрежата.

При втория му гол Карсдорп се отличи с чудесен пробив и успореден на голлинията пас, при който намери Ейбрахам, който засече топката в опразнената врата. Рома продължи да играе по-добре и пет минути преди края на редовното време Пелегрини стреля великолепно от пряк свободен удар от далечно разстояние и вкара много красив гол.

Предстои пауза за изиграването на срещите на националните отбори по футбол.