Чочев влезе при приземяването на Наполи

Снимка: Getty images/Gulliver

1368 0

Българинът Ивайло Чочев влезе като резерва при домакинската победа на Палермо срещу Наполи с 3:1.

Неаполитаните загубиха ценни точки в борбата за второто място и вече изостават на 4 точки от Рома, които са и с мач по-малко.

Домакините поведоха с три попадения, дело на Лазар (14`), Васкес (23`) и Ригони (65`).

Гостите върнаха едно попадение Чрез Габиадини (82`).

Палермо откри резултата в 14-ата минута.

Малко след центъра Лазар реши да шутира. Топката тупна пред вратаря и влезна в мрежата на гостите за 1:0.

Болцони имаше шанс да удвои резултата в 22-ата минута след бърза контраатака, но ударът му мина покрай вратата.

При нова контраатака за Палермо Васкес от границата на наказателно поле направи 2:0.

В 65-ата минута Васкес бе на мястото си след центриране. Той свали топката на Ригони, който заби петия си гол от началото на сезона за 3:0.

Габиадини успя да върне един гол в 82-та минута, когато отклони центриране от пряк свободен удар към вратата на домакините.

След този мач Наполи остава на 3 място с 42 точки.

Палермо се изкачва до седмата позиция с 33 точки.