Аталанта спечели срещу Фиорентина след напрегната битка

Снимка: Gabriele Maltinti/Getty Images

1434 0

Аталанта запази четвъртото си място Серия А, след като спечели гостуването на Фиорентина с 3:2. Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини започнаха по-настървено мача и още в 13-ата минута Руслан Малиновски изведе Дуван Сапата и колумбиецът откри резултата.

Отново украинският халф подаде на Сапата за втория гол на нападателя в мача в 40-ата минута. Душан Влахович върна едно попадение за "виолетовите" в 57-ата минута и върна надеждите на Фиорентина за нещо повече от поражение в двубоя. В 67-ата отново Влахович беше точен за Виола и изравни резултата. Само три минути по-късно обаче Аталанта получи правото да изпълни дузпа и Йосип Иличич отново изведе гостите напред.

Така след 30 изиграни мача отборът от Бергамо има 61 спечелени точки и продължава да се бори за класиране в Шампионска лига през следващия сезон. Фиорентина е на незавидното 15-то място в таблицаа и има само 30 точки.

Повече за резултатите на конкурентите на Аталанта - Ювентус и Наполи вижте тук.