Аталанта подчини Наполи и ще спори с Ювентус за Купата на Италия

1499 0

Отборът на Аталанта победи Наполи с резултат 3:1 като домакин във втори полуфинален сблъсък за Купата на Италия и си осигури място на финала, след като първата среща в Неапол завърши без попадения. Така бергамаските ще спорят за трофея с Ювентус, който отстрани Интер.

Още в десетата минута Дуван Сапата изведе Аталанта напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Де Роон. Шест минути по-късно самият Сапата влезе в ролята на асистент, за да помогне на Матео Песина да удвои преднината на домакините.

В началото на втората част Ървинг Лосано върна едно попадение за неаполитанци, но в 78-ата минута Песина вкара втория си гол в срещата и отказа своя съперник. До края Марио Руи имаше добро положение за гол, но не успя да го оползотвори.