Алегри бе напът да пренапише историята на Серия А с Ювентус, но червен картон и Емполи объркаха плановете (ВИДЕО)

935 0

Ювентус и Емполи не успяха да се победят в мач от 22-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 1:1, а при евентуална победа "бианконерите" щяха да зарадват Масимилиано Алегри с неговата хилядна спечелена точка в италианския елит.

Голът на Душан Влахович срещу Емполи

Развой на Емполи - Ювентус

Още: Тъмнокож мъж и жена са сред феновете, крещяли расистки обиди към Майк Менян

Срещата започна по възможно най-кошмарния начин за тима от Торино. Още в 18-ата минута Аркадиуш Милик извърши опасно нарушение и директно бе изгонен от главния арбитър. Това обаче не уби инерцията на Юве, който в самия край на първата част можеше да отбележи, но Фабио Мирети изпусна страхотен шанс, пращайки топката над напречната греда.

За изненада на всички Ювентус откри малко след почивката. В 50-ата минута деветката Душан Влахович стигна до топката в наказателното поле и от непосредствена близост я вкара във вратата на Емполи за 1:0.

Ювентус обаче бе попарен в 70-ата минута. Томасо Балданзи направи страхотно първо докосване, за да овладее чудесен пас на границата на наказателното поле и с мощен удар остави стража на гостите безпомощен, за да оформи крайното 1:1.

С равенството Юве продължава да е първи в Серия А с актив от 53 точки - 2 повече от втория Интер, който обаче е с 2 мача по-малко. Емполи продължава борбата за оцеляване на 19-ото място с едва 17 пункта.

Още: Милинкович-Савич причакал футболистите на Лацио на летището в Рияд, за да им съобщи, че иска да се върне