21 мача без загуба: Завръща ли се Милан към славните си години?

1357 0

Италианският гранд Милан увеличи серията си от мачове без поражение във всички турнири на 21 срещи. Снощи "росонерите" сразиха Селтик с 3:1 в Глазгоу в мач от груповия етап на Лига Европа. Все повече тифози на отбора са обнадеждени, че техните любимци се завръщат към славните години на клуба.

Раде Крунчи даде преднина на гостите в 14-ата минута, а в 42-ата Браим Диас увеличи преимуществото на италианския тим. Мохамед Елионуси върна един гол в 76-ата минута, но в допълнителното време Йенс Хауге сложи точка на спора с трети гол за ломбардците.

Милан има 16 победи и 5 равенства. За последно тимът на Стефано Пиоли загуби през март в домакинската си среща с Дженоа (1:2). Впечатляващата серия на Милан започна след почивката заради пандемията от коронавирус. В следващия си мач Милан посреща Рома на 26 октомври.

Междувременно стана ясно, че двете големи звезди на Милан ще подновят договорите си с клуба (подробности тук).