Зрелище в Германия: 7 гола на Байер Леверкузен - Борусия Дортмунд, Ерлинг Холанд отбеляза два от тях

2698 0

Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен си спретнаха истинско зрелище в мач от 4-ия кръг на германската Бундеслига. Двата тима си вкараха общо 7 гола, а едно попадение дори бе отменено от ВАР! Ерлинг Холанд се отчете с два гола и изкачи "жълто-черните" до 2-ро място във временното класиране след 4 изиграни срещи от новия сезон.

Ето и как се разви срещата:

Флориан Вирц даде началото на головата фиеста в 9-ата минута, след като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Борусия - 1:0 за Байер Леверкузен. В 37-ата минута Ерлинг Холанд изравни за 1:1 след като скочи много високо и засече топката с глава, пращайки я неспясаемо във вратата Лукаш Храдецки.

Две минути по-късно норвежецът асистира на Белингам, който вкара втори гол за "жълто-черните", отново с глава, но попадението бе отменено с ВАР. В края на първото полувреме домакините отново поведоха в резултата, след като Патрик Шик бе точен за 2:1.

Четири минути след началото на второто полувреме Юлиан Бранд не остави шансове на Храдецки с премерен удар в горния десен ъгъл - 2:2. Равенството обаче се запази само шест минути, след като Муса Диаби отново изведе "аспирините" напред в резултата с помощта на гредата - 3:2 за Байер!

В 71-ата минута Рафаел Герейро бе точен за 3:3 след чудесно изпълнен пряк свободен удар. Шест минути по-късно обратът бе извършен, след като Ерлинг Холанд вкара втория си гол в срещата с точен изстрел от бялата точка - 3:4.