Вторият и третият в Бундеслигата не се надвиха

963 0

Вторият в класирането в германската Първа Бундеслига - Борусия (Дортмунд) не успя да победи третия Херта в мач, завършил с нулево реми. Двата тима запазиха позициите си в класирането, събирайки съответно 45 и 35 точки.

Гостите владееха повече топката през първата част, но се затрудняваха да създадат чисто голово положение през първата част.

В 32-ата минута на мача вратарят на Херта направи чудесно спасяване. Матс Хумелс стреля от близо с глава, но Рун Ярстейн бе на точното място.

След подновяването на играта "жълто-черните" продължиха да са по-настойчовият тим, но трудно намираха пролуки през отбраната на тима от Берлин.
В 70-ата минута Херта поиска дузпа за падане на Ибишевич в наказателното поле на дортмундци, но реферът не свири такава.
До края на мача Борусия се настани трайно в полето на домакините, но не стигна до желания гол.

След подновяването на играта "жълто-черните" продължиха да са по-настойчивият тим, но трудно намираха пролуки през отбраната на тима от Берлин.

В друг двубой четвъртият Шалке записа втора поредна победа, надвивайки с 3:0 над осмия Волфсбург. Двете попадения бяха дело на Хунтелаар (24'), Йоханес Хайс (35') и Алесандро Шопф (87'). Асистенция за последния гол даде добре познатият в България Жуниор Кайсара.

В последните си 6 мача "вълците" нямат постигната победа в първенството.