Снимка: Screenshot / Twitter

2912 0

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Себастиан Алер направи мечтаното си завръщане за германския тим, след като претърпя операция и лечение на рак на тестисите. Той избухна с хеттрик в приятелски мач срещу Базел, в който съперникът бе разгромен с 6:0.

Алер вкара от дузпа в 81-ата минута, което бе неговият дебютен гол с жълто-черната фланелка. Хеттрика си той оформи в рамките на 7 минути, след като бе точен и в 86' и 88'. Другите три гола в мача бяха дело на Марко Ройс, Дониел Мален и Джуд Белингам.

Нападателят премина в Борусия от Аякс през юли, но много скоро след това му бе открит рак на тестисите. Той се подложи на 2 операции и на химиотерапия, за да пребори болестта и успя, след което се завърна на терена.

В днешния мач роденият във Франция футболист влезе като резерва през второто полувреме. Това бе неговият втори мач с екипа на настоящия му тим. Той дебютира в контролата с Фортуна Дюселдорф, завършила с победа с 5:1 за "жълто-черните". А ето какво каза Алер след дебюта си за Борусия.