(ВИДЕО) Борусия Дортмунд с поредна победа в гонитбата с Байерн

1210 0

Отборът на Борусия Дортмунд спечели с 3:1 домакинството си от петия кръг на Бундеслигата срещу Фрайбург и така се изравни на върха с лидера Байерн Мюнхен. Шампионите обаче са и с мач по-малко.

„Жълто-черните” откриха резултата 80 800 фенове в последните секунди на първото полувреме, когато се разписа щатният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг.

Малко след паузата Лукаш Пишчек (’53), който вкара втория си гол в рамките на три дни, след като бе точен и при успеха над Волсфбург с 5:1 във вторник.

Обамеянг призна за интерес от страна на ПСЖ

Седем минути по-късно Макс Филип върна едно попадение за гостите, но то се оказа само утешително, тъй като в даденото от рефера продължение Рафаел Герейро оформи крайното 3:1.

22-годишният португалски бранител, купен това лято от Лориен срещу 12 млн. евро, се появи като резерва и вкара дебютния си гол за Борусия Дортмунд.

След четвъртата си поредна победа във всички турнири „жълто-черните” вече имат 12 точки, с шест повече от Фрайбург.