Вердер Бремен "спъна" Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" в Бундеслигата

1313 0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен не успя да спечели домакинството си на Вердер Бремен след равенство 1:1 в мач от осмия кръг на Първа Бундеслига. Баварците изостанаха в резултата в 45-ата минута, но през втората част успяха да си осигурят точка от срещата с изравнително попадение.

В самия край на първата част гостите от Бремен шокираха шампиона. След хвърляне от тъч Сарджънт успя да се отскубне зад отбраната на баварците и да подаде по земя в наказателното поле към непокрития Егещайн, който откри резултата. В 62' обаче Байерн възстанови равенството, след като Кингсли Коман се разписа с глава след центриране на Леон Горецка.

До края на срещата Байерн можеше да постигне и пълен обрат, но голям пропуск на Чупо-Мотинг и няколко други добри положения им попречиха. Мануел Нойер пък трябваше да съхранява равенството в края на мача след опасен удар на Сарджънт. С равенството Байерн остава лидер в подреждането с 19 пункта, докато Вердер е 8-ми с 11 точки.