След мач с 5 гола: Байерн Мюнхен притисна Байер Леверкузен

423 0

Отборът на Байерн Мюнхен победи Аугсбург като гост с 3:2 в мач от 19-ия кръг на немската Бундеслига!

Байерн притисна Байер

В 12-ата минута гол на домакините за 1:0 бе отменен с ВАР заради засада, а десетина по-късно 19-годишният Александър Павлович изведе баварците напред в резултата.

В края на първото полувреме Алфонсо Дейвис пък покачи на 2:0 след пас на Леон Горецка.

Седем минути след началото на втората част Аугсбург върна едно попадение чрез Ермедин Демирович, но само шест по-късно Хари Кейн направи 3:1, вкарвайки 23-тия си шампионатен гол от началото на сезона.

Хари Кейн с 23-ти гол в Бундеслигата

В 88-ата минута Свен Михел, който тъкмо се бе появил на смяна, профука дузпа, а дълбоко в добавеното време Аугсбург получи нов 11-метров наказателен удар, който този път бе реализиран, но от Демирович, за крайното 2:3.

*Със спечелените 3 точки тимът на Томас Тухел събра актив от 47 и така доближи само на една лидера Байер Леверкузен (48), който в 19:30 ч. ще приеме Борусия Мьонхенгладбах на свой терен.

В друг интересен мач от елита на Германия Щутгарт пък вкара 5 гола във вратата на РБ Лайпциг за крайното 5:2 и така натрупа 37 точки - с четири повече от "биковете", които са на четвъртата позиция, но могат да бъдат изместени от нея, ако утре (28.01.) Борусия Дортмунд се справи с Бохум като домакин (18:30 часа).