След 200 дни Робен се завърна с гол при победа на Байерн (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1212 0

Байерн постигна четвъртата си поредна победа от началото на сезона в Бундеслигата и продължава да е единственият тим с пълен актив от точки, а съответно и едноличен лидер в класирането.

Баварците сразиха Херта с 3:0 на "Алианц Арина" и събраха 12 точки, с които все още държат под око една от приятните изненади в началото на кампанията - Кьолн. "Козлите" по същото време разнищиха Шалке с 3:1 като гост и са временно втори с 10 пункта, а трети е Борусия (Дортмунд) с 9.

В Мюнхен Франк Рибери откри резултата още в 16-ата минута и внесе нужното спокойствие в състава на баварците, което им липсваше до голяма степен в предишния кръг срещу Инголщад, а дори и срещу Ростов в Шампионска лига.

Тиаго Алкантара покачи на 2:0 в 68-ата минута, а 4 по-късно за гостите всичко приключи, след като Ариен Робен се разписа за крайното 3:1. След точно 200 дни холандското крило отново се завърна в състава на Байерн и маркира този специален момент по най-добрия начин - с гол.