Шаби Алонсо дебютира начело на Байер Леверкузен с разгром над Шалке 04 (ВИДЕО)

2568 0

Байер Леверкузен записа запомнящ се успех при дебюта на Шаби Алонсо начело на клуба, след като "аспирините" разгромиха Шалке 04 с 4:0. Това обаче се оказа изключително важен успех, след като по този начин победителите излязоха зоната на изпадащите по време на деветия кръг.

Това е едва втора победа за тима, а всъщност тя бе постигнато без никакво напрежение на "БайАрена". Големият герой за победителите е Джереми Фримпонг, който се отличи за успеха с две попадения. Муса Диаби реализира един и се отчете с две асистенции, докато Паулиньо оформи крайния резултат.

Първият гол дойде в 38-ата минута, когато Диаби реализира след силен удар, който на практика не остави шансове на противниковия вратар. Три минути обаче бяха достатъчни на домакините за удвояване на аванса чрез Фримпонг, който постави гостите в сложна ситуация.

Осем минути след паузата нидерландецът покачи на 3:0 и окончателно отказа Шалке 04. В последната минута резервата Паулиньо оформи крайния резултат и изпрати съотборниците си на 14-а позиция, докато "сините" остават на 16-а.

Eто какво сподели един от бившите селекционери на България за Алонсо!

Вижте един от най-красивите моменти в срещата, след който дойде и второто попадение: