Рекордът падна! Байер е тимът с най-дълга серия без загуба в топ 5 лигите на Европа

1289 0

В четвъртък вечер Байер Леверкузен елиминира Уест Хем в четвъртфиналите на Лига Европа и се класира на полуфинал. "Аспирините" завършиха наравно с английския тим и го елиминираха с общ резултат 3:1.

Ювентус отстъпи на невероятния Байер

Това беше четиридесет и четвъртият пореден мач без загуба за германския тим, с което той подобри рекорда на Ювентус. През сезон 2011/12 "бианконерите" направиха серия от 43 мача без поражение. Статистиката включва петте най-силни първенства на Европа.

Ювентус вече не държи най-дългата серия без загуба в топ 5 на Европа

Шаби Алонсо още може да направи требъл

По-рано отборът, воден от Шаби Алонсо, стана шампион на Германия 5 кръга преди края на сезона в Бундеслигата. Байер е и на финал за Купата на Германия, където има за съперник втородивизионния Кайзерслаутерн.