По пътя към титлата с нов рекорд: Байер Леверкузен продължава да мачка наред (ВИДЕО)

798 0

Байер Леверкузен продължава да се забавлява в Бундеслигата с 22-а победа от 26 срещи. В неделния следобед сразен бе за втори път през сезона Фрайбург - този път с 3:2 след 2:1 през есента.

Леверкузен продължава с победите

На "Европа-Парк" драма имаше до последния съдийски сигнал, тъй като в 79' Кайтел бе намалил до 2:3. Възпитаниците на Алонсо пък бяха повели още след 120 секунди чрез Вирц, но Доан намали в 10'.

До 40-ата минута не се намери кой да направи разликата в резултата, но точно тогава Хложек поведе съотборниците си към ценни три точки и втора победа в рамките на три дни след тази над Карабах в четвъртък.

След почивката Шик успокои "аспирините" с третия гол за отбора в 53-ата минута, а до оформянето на крайния резултат Вирц намали да покачи и до 4:1. В крайна сметка Леверкузен остава с преднина от 10 точки пред втория Байерн Мюнхен.

Още: "За мен е очевидно" - Шаби Алонсо посочи Ливърпул като фаворит да спечели Лига Европа

Зрелищен жребий в Лига Европа: 3-те големи фаворита в тежки дуели - задава се МЕЧТАН ФИНАЛ

Алонсо: Срещу Карабах не бе най-добрият ни мач, победихме със сърце