ПАОК с Бербо удържа 1:1 срещу Борусия Дортмунд

1837 0

ПАОК, с Димитър Бербатов в състава си, удържа 1:1 срещу Борусия Дортмунд в двубой от група "С" на Лига Европа.

Резервите на Томас Тухел играха по-добре през първата част, но се оттеглиха на почивка с пасив в резултата заради попадението на Робърт Мак, който се разписа зрелищно с помощта на напречната греда.

В 34-ата минута капитанът на ПАОК Александрос Циолис намери халфа Роберт Мак по дясното крило. Словакът напредна и с мощен удар под гредата и през шпагат на бранител на Борусия намери мрежата - 1:0.

Българинът Димитър Бербатов често се връщаше по-назад, за да помага на съотборниците си, но отправи и два много опасни удара, които бяха лишени от необходимата точност.

Двайсетина минути преди края на редовното време "жълто-черните" изравниха чрез Гонсало Кастро, който искаше да центрира към Хофман.

Митко беше сменен в заключителните  минути на мача ибеше изпратен с овации от трибуните.

Борусия е на върха в групата с четири точки, докато ПАОК е трети с два пункта на сметката си.