Падерборн ядоса Борусия (Д) и отнесе разгром за Купата

1160 0

Борусия (Дортмунд) продължи уверено към осминафиналите в турнира за Купата на Германия. "Жълто-черните" се наложиха със 7:1 над Падерборн на своя "Сигнал Идуна Парк" пред около 75 000 зрители.

Това бе втори пореден мач за тима на Томас Тухел, в който те бележат пет или повече попадения, след като в последния кръг на Бундеслигата отвяха Аусбургс с 5:1.

Интересното е, че гостите откриха резултата в 21-ата минута на мача, като точен бе Сърджан Лакич. Борусия реагира веднага и до почивката вече водеше с 3:1. Трите гола отбелязаха Рамос, Кастро и Кагава.

През втората част Борусия вкара нови 4 попадения, след като Гюндоган, Писчек и Мхитарян записаха имената си сред голмайсторите, а Кастро се разписа за втори път.