Обамеянг с втори хеттрик за четири дни

940 0

Борусия (Дортмунд) разби Аугсбург с 5:1 у дома в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата и отново се доближи на 7 точки до лидера Байерн (Мюнхен).

И този път звездата на вечерта беше Пиер-Емерик Обамеянг, който заби втори хеттрик в рамките на четири дни. Той вкара три попадения и на Габала в Лига Европа в четвъртък. Така Обамеянг  вече има цели 22 гола във всички турнири от началото на сезона.

Другите две попадение днес на сметката на "жълто-черните" реализира Марко Ройс. Гостите намалиха за 1:3 чрез Раул Бобадийя в началото на втората част с попадение от засада, която съдиите не видяха.

След като през миналия сезон Аугсбург беше една от приятните изненади, сега е на последно място с притеснителните седем загуби до момента.