Обратното броене вече започна: Леверкузен се справи и с Волфсбург (ВИДЕО)

4130 0

Байер Леверкузен победи с лекота гостуващия Волфсбург и продължава уверения курс към първа титла в историята си. "Аспирините" играха повече от час с човек повече и пропуснаха да разгромят "вълците", спирайки се само на комфортното 2:0. Мачовете без загуба във всички турнири пък вече станаха космическите 36.

Доминация и лекота

Леверкузен доминираше от самото начало на срещата и не остави никакви шансове на съперника си. В 22-та минута Флориан Виртц нацели страничната греда с хубав удар. Малко по-късно Мориц Йенц от Волфсбург получи втори жълт картон за грубо влизане, което предреши и развоя на мача.

Още: От Байерн Мюнхен се бавят с търсенето на наследник на Тухел, но имат основателна причина

В 37-та минута Алекс Грималдо центрира перфектно и Нейтън Тела от упор с глава разстреля Коен Кастелс. Авансът на Байер почти бе удвоен след три минути, но този път белгиецът се намеси отлично след изстрел на Пиеро Инкапие.

Нейтън Тела вкара за 1:0 днес

През втората част Волфсбург буквално не можа да излезе от половината си. Леверкузен бе абсолютен господар на събитията, но чистите положения липсваха.

Голът на успокоението дойде чак в 86-та минута. Виртц получи страхотен дълъг пас от Есекиел Паласиос и от воле покачи на 2:0.

Още: Байерн Мюнхен направи на пух и прах Майнц, а "машината" Хари Кейн се отчете с постижение (ВИДЕО)

С тази победа "обратното броене" към титлата вече официално започна. Леверкузен водят с крупните 10 точки на Байерн Мюнхен, при оставащи 9 кръга до края и минал пряк двубой между двата тима - 67 срещу 57 пункта. Трети е РБ Лайпциг с 53.

Официално: Байерн Мюнхен активира специална клауза, звезда остава на "Алианц Арена"