Мицански ще играе бaраж за Първа Бундеслига

1122 0

Илиян Мицански и отборът му Карлсруе се добраха до бараж да влизане в Първа Бундеслига, след победа с 2:0 срещу Мюнхен 1860 в последния кръг от немската втора дивизия. За място в елита, тимът на българина ще спори с Хамбургер.

Мицански остана резерва, но се появи в игра в 86-та минута. Булов си отбеляза автогол в 9-та минута и Карлсруе излезе напред в резултата. Торес вкара втори гол в 69-ата минута.

С този успех Карлсруе завърши на трето място в крайното класиране с 58 точки, докато Кайзерслаутерн остана четвърти с 56.

Директна промоция в Първа Бундеслига спечелиха отборите на Инголщад и Дармщад.

Мюнхен 1860, Ауе и Аален пък изпаднаха от Втора Бундеслига.