Леверкузен приземи Дортмунд след 7 гола в "мача на обратите"

5511 0

Отборите на Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд си спретнаха голово шоу с марка "немски футбол" в голямото дерби от 21-вия кръг на Първа Бундеслига. "Аспирините" победиха вестфалци с 4:3 насред "Байарена" след много обрати и изключително зрелище.

В 20-ата минута отбраната на "жълто-черните" бе разсечена с извеждащ пас на Амири към Кевин Фоланд, а голмайсторът на "аспирините" не показа милост пред Роман Бюрки. Само две минути по-късно Матс Хюмелс изравни с глава след центриране на Джейдън Санчо.

До края на полувремето паднаха още два гола. Борусия успя да стигне до пълен обрат след феноменален гол (видео вижте тук) на Емре Джан с удар от далечна дистанция. Две минути преди приключването на частта Фоланд отново се разписа за домакините, възползвайки се от грешка в постройката на противниковата отбрана.

В началото на втората част Джейдън Санчо успя да прати топката за трети път в мрежата на Храдецки, но впоследствие голът бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение. В 64-ата минута Хаверц уцели гредата, а само минута по-късно пропускът бе наказан с гол на Ашраф Хакими за 2:3.

В 72-рата минута бе отменено попадение и на Леверкузен. Гол на Лиън Бейли не бе зачетен поради засада, а феновете по трибуните побесняха. Борусия предвкусваше победата до 82-рата минута, когато всичко се преобърна с главата надолу. Лиън Бейли този път успя да изравни, а само минута по-късно Ларс Бендер направи пълен обрат за "аспирините" - 4:3.

Така след тригодишна пауза Байер отново успя да победи Борусия в двубой помежду им. "Червените" се изкачиха до петото място в Бундеслигата с актив от 37 точки, докато Борусия остава с 39 пункта на третото място.

Гол! Ашраф Хакими демонстрира страхотен поглед и подаде към Рафаел Гереро (Дортмунд), който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в долния десен ъгъл. Резултатът е 2:3.
64' Кай Хаверц (Байер Леверкузен) получи прецизно подаване по трева и опита да изненада вратаря със скоростно отиграване. Превъзходен удар, спрян от дясната греда.