Левандовски и Байерн Мюнхен нямат спирка, размествания в топ 4 в Бундеслигата

1214 0

Новият шампион в Бундеслигата Байерн Мюнхен спечели домакинството си на Фрайбург с 3:1 в мач от предпоследния кръг на Първа Бундеслига. Две от попаденията отбеляза голмайсторът на баварците Роберт Левандовски, който вече е с 33 гола в шампионата, а третото попадение бе дело на Йошуа Кимих.

Голямото дерби от кръга - това между отборите на Ред Бул Лайпциг и Борусия Дортмунд, завърши с успех за "жълто-черните" с 0:2 след два гола на Ерлинг Холанд. Победата осигури на Дортмунд второто място в крайното класиране, докато Лайпциг пропусна възможността да си осигури мястото в топ 4 и ще се нуждае от поне равенство в последния кръг.

По-голяма драма се завърза около четвъртото място в класирането, където Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен водят свирепа битка за класиране в Шампионска лига. "Аспирините" обаче се провалиха при гостуването си на Херта Берлин, губейки с 2:0, а с това и четвъртото си място. Причината - Гладбах спечели гостуването си на Падерборн с 1:3 и изпревари с две точки прекия си конкурент.