Късен гол спаси Дортмунд от нова загуба

4069 0

Борусия (Дортмунд) се спаси от домакинска загуба срещу Щутгарт. След поражението от Майнц играчите на Юрген Клоп бяха напът към нов резил, но завършиха 2:2 в мач от междинния 5-и кръг на футболното първенство на Германия.

С гол на Даниел Дидави в 48-ата и 68-ата минути на мача Щутгарт поведе с 2:0. Пиер-Емерик Абамеянг в 73-ата и Чиро Имобиле в 86-ата минута вкараха головете за Борусия за крайното 2:2. За Борусия това е първо равенство за сезона.

Тимът на Щутгарт постигна второто си равенство в кампанията, като остава без победа от началото на сезона.

Борусия остава едва на 8-ата позиция със 7 т. Щутгарт е предпоследен с едва 2 т. Лидерът Байерн е с 11.