Куп липси в Байерн преди опита за обрат срещу Порто

Снимка: Getty Images / Guliver

1417 0

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола ще има много тежка задача в четвъртфинала реванш от Шампионска лига срещу Порто, тъй като отново няма да има възможността да използва голяма част от титулярните си футболисти.

Ариен Робен, Дейвид Алаба, Мехди Бенатиа и Хави Мартинес със сигурност са аут от двубоя на "Алианц Арена", а към тях се присъединява и Том Щарке.

Надеждата на Пеп беше, че за мача ще се възстанови Франк Рибери, но неговото участие е на 99% невъзможно.

"Ще видим утре, но смятам, че Франк няма да играе", беше краткият коментар на Гуардиола по темата.

Бастиан Швайнщайгер отново тренира, след като се възстанови от контузия в глезена, както и от грип. Не е ясно обаче дали немският национал е готов за 90 минути на терена.

Първата среща между двата отбора приключи при резултат 3:1 за Порто. Байерн Мюнхен има нужда от чиста победа с 2 гола разлика, за да се класира. При попадение в полза на "драконите", Байерн трябва да вкара 3, за да стигне до продължения, а при 2 или повече за Порто немският шампион трябва да разчита на успех с 3 гола разлика.