Илия Груев-младши с дебют за Вердер Бремен в Първа Бундеслига

2044 0

Българският полузащитник Илия Груев-младши стартира като титуляр във втория кръг от Първа Бундеслига. Наставникът на Вердер Бремен заложи на българина в 84 минути от срещата с Щутгарт, която завърши 2:2.

Домакините от Бремен започнаха в схема 3-5-2, а Груев застана в средата на петимата полузащитници. Той имаше няколко чудесни виждания в предни позиции, като създаде положение за голмайстора на тима Фюркрюг, който вече беше открил резултата в 4-ата минута.

Гостите от Швабия обърнаха хода на мача чрез Уатаро Ендо в 38-ата минута и Сила Катопмва Мвумпа в 77-ата. Крайното 2:2 беше оформено от Оливер Бурке дълбоко в добавеното време на срещата.

Така тимът на българина събра две точки след първите два кръга и заема десето място във временното класиране. В следващия кръг "бременските музиканти" ще имат тежката задача като гости на Борусия Дортумнд.

Вижте най-интересните новини от германския елит!