Хофе записа исторически разгром в Бундеслигата

3746 0

Хофенхайм записа историческа победа днес в Първа Бундеслига, след като разкова Херта (Берлин) като гост с категоричното 5:0.

Това е най-изразителната победа на скромния тим в елита на немския футбол, като столичани допуснаха второ поредно поражение след изненадващия успех срещу Борусия (Дортмунд).

През първото полувреме между 23' и 39' резултатът беше 0:3, след като Бруукс си закова автогол, а след това за две груби нарушения в наказателното поле бяха отсъдени дузпи, реализирани от Салихович.

Шиплок направи 4:0 в 74', а десет по-късно резервата Руди оформи крайното 5:0.

В късния мач Хановер изравни в последната минута Фрайбург, като двата отбора поделиха точките при резултат 2:2.

От това най-много спечели Борусия (Д), който можеше да се озове на последно място. "Жълто-черните" обаче остават с 15 точки на предпоследно място. Със същия актив е Фрайбург.