Хеттрик донесе трета поредна победа за Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

629 0

Борусия Дортмунд записа трета поредна победа в Бундеслигата. "Жълто-черните" се наложиха с 3:1 над Бохум след хеттрик на Никлас Фюлкруг. Националът на Германия за първи път вкарва три гола в двубой за местния колос. Той не го беше правил от 2018 г. насам.

Дортмунд този път допусна гол

По време на 19-ия кръг Дортмунд допусна попадение за първи път от 19-и декември насам, макар че днес той бе автогол на Шлотербек в 45'. Междувременно нападателят на домакините вкара попаденията си в 7', 72' и в първата минута на добавеното време. Първият и третият гол дойдоха след изпълнение на дузпа, като наказателният удар отвъд редовдното време имаше съмнения, че е грешно отсъдена.

Фактите обаче са следните - с третата си поредна победа (след тези над Дармщад и Кьолн) Борусия вече е четвърти с 36 пункта и изостава с пункт на Щутгарт. Бохум пък има преднина от 8 точки пред 16-ия и е 14-и във временното класиране.

Още: Сълзи, песни и обожествяване: Сбогуването на Клоп с Дортмунд, което ще се повтори в Ливърпул (ВИДЕО)

Скандалите със Санчо продължават: Скара се със звезда на Борусия заради дузпа (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд тотално забрави за кризата с нов разгром срещу Кьолн (ВИДЕО)