Гладбах обърна Байерн от 0:2 и триумфира в епичен сблъсък в Бундеслигата

1388 0

Гостите започнаха срещата много предпазливо, като се има предвид светкавичните контраатаки, на които е способен съставът от Мьонхенгладбах. Баварците владееха топката, но трудно създаваха положения. При една по-интересна ситуация в 18' обаче домакините сбъркаха, след като Нойхаус игра с ръка при центриране на Дейвис, а след справка с VAR системата главният рефер отсъди дузпа, точно изпълнена от Роберт Левандовски в 20'.
Изглеждаше така, сякаш Байерн е приключил своята работа в мача още в 26', когато падна втори гол за шампионите. Горецка пое топката в центъра на терена и проби към наказателното поле, докато всички очакваха да раздаде топката по един от двата фланга. Вместо това той стреля мощно и прецизно и направи Сомер безпомощен - 0:2.
Мюнхенци намалиха оборотите и само 10 минути по-късно бяха наказани за това си действие. Щиндъл с прецизен пас изведе Хофман на скорост в половината на Байерн, той надбяга преките си опоненти и плъзна топката покрай Нойер - 1:2. И това ако не бе достатъчно, за да алармира гостите за сериозна опасност, то по подобен начин в 45' Хофман отново се озова зад гърба на отбраната и се разписа за втори път, носейки равенството на своя отбор до почивката - 2:2.
В началото на второто полувреме "грешникът" за домакините от първата част Нойхаус се реабилитира по идеалния начин - с гол за 3:2. Топката бе отнета дълбоко в половината на гостите, като Хофман игра на двойно подаване с Тюрам, а след това изведе Нойхауз на границата на наказателното поле. Той нагласи перфектно топката за силния си десен крак и разстреля Нойер за 3:2.
Байерн не успя да реагира веднага на предизвикателството и започна безцелно задържане на топката и постоянни пасове в средата на терена срещу добре подредената отбрана на домакините. Пробивите на Сане и Коста не се получаваха, като и двамата бяха неефективни в атаката на шампионите. На терена се появи Коман на мястото на бразилеца в опит Байерн да промени нещо в играта по фланговете.
Баварците увеличиха натиска си, но така и не успяваха да стигнат до добри положения. До 80' момчетата на Ханзи Флик не се добраха до нито един точен удар, а зачестилите корнери не водеха до нищо в полза на гостуващата селекция.

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах постигна паметен обрат срещу шампиона Байерн Мюнхен, побеждавайки с резултат 3:2 в мач от 15-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините изостанаха с два гола до 26-ата минута, но скоро след това успяха да реализират три безответни гола и да грабнат победата.

Победата изкачи Гладбах до седмото място в Бундеслигата с 24 точки. Байерн Мюнхен пък си запазва първото място с 33 пункта, но е със само две точки пред втория РБ Лайпциг.