Байерн губеше с 0:2 на полувремето, но след това разгроми Майнц 05

1190 0

Байерн Мюнхен си върна първото място в германската Бундеслига, след като победи с 5:2 Майнц 05. Баварците се оказаха изоставащи с 0:2 на полувремето, но въпреки това през втората част вкараха цели 5 безответни гола и стигнаха до 3-те точки.

Предпоследният във временното класиране на шампионата поведе в резултата чрез Буркарт в 32-рата минута, а само 12 по-късно авансът на отбора дори бе удвоен - чрез Хак. Това сякаш вбеси европейския клубен шампион, който показа различно лице през второто полувреме.

Баварците разбиха своя опонент и реализираха цели 5 попадения, като точни бяха последователно Джошуа Кимих (50'), Лерой Сане (55'), Никлас Зюле (70') и Роберт Левандовски на два пъти (76' от дузпа и 83')