Германия записа трудна победа над Шотландия

1125 0

Германия победи Шотландия с 3:2 като гост и продължава да е лидер в Група D от квалификациите за Евро 2016.

Томас Мюлер изведе Бундестима напред в 18-ата минута, но 10 минути по-късно Матс Хумелс си вкара автогол и върна домакините в мача. В 34-ата минута Мюлер реализира отново: 1:2. Малко преди края на полувремето МакАртър възстанови равенството: 2:2. Победният гол за германците отбеляза Гюндоган в 54-та минута след двойно подаване с Мюлер.

В другия мач от Група D Полша разгроми дебютанта в евроквалификации Гибралтар с 8:1. По два гола за Дружина полска реализираха Грошицки, Левандовски и Милик, а по един - Блашчиковски и Капустка.

В класирането води Германия с 19 т., следвана от Полша със 17 т., Ирландия с 15 т. Оторът на Шотландия, с актив от 11 т., има само теоретични шансове за класиране.