Германия повтори антирекорд от преди 40 години

Снимка: Guliver/Getty Images

1227 0

Националният отбор на Германия изживява доста трудни моменти, които не спират от Световното първенство това лято. Мачът на националния отбор на Германия срещу Холандия (2:2) стана пети пореден, в който Бундестима не успява да стигне до победа.

За последно подобно нещо се е случило с отбора през сезон 1978/1979 г., когато немците не съумяват да запишат пълен успех в шест срещи. Съставът на Йоахим Льов за последно спечели свой мач на Мондиал 2018 - 2:1 срещу Швеция с гол в последната минута.

Вчера възпитаниците на Льов водеха почти до края на мача с 2:0, но допуснаха попадения на Куинси Промес в 85-ата минута и защитника Върджил ван Дайк в 91-ата. По този начин Германия остана на последно място в групата си и изпадна в дивизия В от следващия турнир Лигата на нациите.

Бивш германски треньор посочи много изненадвващ според него виновник за състоянието на отбора. Ето кого посочи.