Фрайбург спря Байерн Мюнхен в деня на Роберт Левандовски

Снимка: Gulliver/GettyImages

891 0

Отборът на Байерн Мюнхен завърши при равенство – 2:2, във визитата си на Фрайбург в мач от 33-ия кръг от германската Първа Бундеслига. В 24-ата минута гостите получиха дузпа за фаул срещу Томас Мюлер, а Роберт Левандовски отбеляза своя гол №40 в Бундеслигата през сезона, изравнявайки славния рекорд на Герд Мюлер по отбелязани попадения.

В 29-ата минута Мануел Гиде изравни резултата за домакините в срещата. В 52-ата гол на Серж Гнабри бе отменен след намесата на ВАР, но миг по-късно такъв на Лерой Сане изведе отново баварците напред в резултата.

И докато срещата вървеше към триумф на мюнхенци, то девет преди края Кристиан Гюнтер изравни резултата на „Шварцвалд Щадион”, поделяйки точките между двата тима.

Равенството направи така, че Байерн акумулира 75 точки на върха, където не може да бъде достигнат. Фрайбург пък е с 45 точки и заема десетата позиция.