Ерлинг Холанд с 2 рекорда след втория си мач за Борусия (Д)

Снимка: Getty Images/Gulliver

3667 0

Новото попълнение на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд отбеляза два гола при победата на своя отбор над Кьолн с 5:1 в двубой от 19-ия кръг на Първа Бундеслига. 19-годишният футболист се появи в игра в 65-ата минута при резултат 3:1 за Борусия.

Норвежецът вече има пет попадения в две срещи, в които е играл общо 59 минути, което се явява рекорд в Бундеслигата. Холанд също така стана първият играч от първенството на Германия, който вкарва пет гола в първите си два мача.

Младият нападател премина в Борусия през декември от Ред Бул Залцбург за 20 млн. евро и подписа контракт до 2024 г. Борусия (Дортмунд) заема трето място в класирането в Бундеслигата. А защо Холанд предпочете немския гранд пред Манчестър Юнайтед, според признанието му, вижте в този материал.