Дъжд от голове: С 23 попадения бе открит съботният ден в Бундеслигата (СНИМКИ)

1284 0

По вихрен начин продължи надпреварата от 3-тия кръг на Бундеслигата в съботния ден. Общо 10 елитни германски томове се изправиха един срещу друг в 16:30 часа (българско време) и предоставиха истинско шоу на феновете.

С цели 15 попадения бе открит съботният ден в едно от Топ 5 първенствата на Европа. От безапелационни победи до заплетени двубои подгряха шампиона Байерн Мюнхен и неговия съперник Борусия Мьонхенгладбах, които ще мерят сили от 19:30 часа (българско време).

Какво се случи в Бундеслигата?

Байер Леверкузен 5:1 Дармщад

Байер Леверкузен не допусна изненади при домакинството си на Дармщад, постигайки успех с 5:1. Виктор Бонифас изведе "аспирините" напред в резултата в 21-вата минута с третия си гол от началото на сезона. Дармщад се върна в двубоя само 4 минути по-късно с шут от близка дистанция на Оскар Вилхелмсон.

Изикел Паласиос даде отново преднина на домакините 4 минути след подновяването на играта.  За втори път Бонифас блесна с попадение в 61-вата минута с красив удар с левия крак. 4:1 в 67-ата минута направи Йонас Хофман, който се разписа за първи път с новия си отбор. Адам Хложек оформи крайното 5:1.

Хофенхайм 3:1 Волфсбург

Визитата на Волфсбург на Хофенхайм не се увенча с успех. "Вълците" допуснаха поражение с 1:3, въпреки че дълго време държаха жива интригата в мача.

"Зелено-белите" дори удариха първи с попадение на Тиаго Томас в 36-ата минута. Във втората минута от добавеното време на първите 45 минути централният защитник Антъни Брукс възстанови паритета. Максимилиан Бейер осъществи пълен обрат в 61-вата минута, а Роберт Сков донесе успеха на "сините" в 74-ата.

Вердер 4:0 Майнц 05

Вердер разби безапелационно Майнц 05 с четири безответни попадения във вратата на Зентнер.

Още в 3-тата минута Марвин Дюкш откри резултата от дузпа. Последваха над 50 игрови минути без попадение, след което головото шоу продължи. В 53-тата минута Йенс Стаге удвои преднината на своя отбор. Леандро Битенкурт направи резултата класически в 82-рата, а минута по-късно Джъстин Нийнма покачи до 4:0.

Аусбург 2:2 Бохум

Най-заплетената от петте срещи се състоя в Аусбург. Местният едноимен отбор посрещна Бохум в двубой, изпълнен с обрати и драма.

Дион Белжо реализира първи за домакините (35'). В последната минута на добавените 3 за първата част Такума Асано върна своя тим в мача. Ермедин Демирович даде аванс на "червено-белите" в 62-рата минута, но паритета бе възстановен отново само 120 секунди по-късно отново от Асано.

Щутгарт 5:0 Фрайбург

Най-категориченият успех дойде на стадион "Мерцедес-Бенц Арена". Щутгарт разгроми Фрайбург в двубой с 5 попадения, всичките от които на сметката на домакините.

Гостите изоставаха след само 8 минути игра след гол на Крис Фюрих (8'). Девет по-късно Серу Гираси покачи на 2:0. Отново той направи 3:0 след само 2 минути. В 62-рата минута и Фюрих отбеляза второто си попадение, а крайното 5:0 оформи Ензо Мило (75').