Докато едната Борусия страда, другата лети

9386 0

Борусия (Мьонхенгладбах) продължава със силните си изяви този сезон. Тимът на Люсиен Фавре надви Хофенхайм с 3:1 в пряк сблъсък за третото мястов в Бундеслигата. Преди този мач и двата отбора бяха с по 17 точки без да бъдат победени.

Андре Хан откри за "зебрите" в 12-ата минута след центриране отляво и увисване на вратаря на гостите. Майсторска атака на Хофенхайм завърши с точен удар на Модесте, изведен от Стивън Цубер. В 32-ата минута Патрик Херман отново изведе домакините напред, който бе намерех с хубав успореден пас отдясно. В 52-ата минута отново Херман успокои Борусия след като довкара след спасяване на вратаря на гостите.

Борусия настигна втория Волфсбург, двата тима са с по 20, на 4 зад лидера Байерн.