Дармщат ядоса Байерн и отнесе пердах

828 0

Байерн (Мюнхен) не допусна грешна стъпка в преследването си на нова титла в Германия. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола дръпнаха с 11 точки на Борусия (Дортмунд), поне за една нощ, след като се наложиха с 3:1 над Дармщат 98.

Дармщат бе отборът, който поведе в този мач - Сандро Вагнер смълча "Алианц Арена" с попадение в 26-ата минута. Нападателят засече центриране на съотборник почти на голлинията и с глава мушна топката във вратата на Нойер.

Байерн се върна в мача в 49-ата минута, когато Рафиня асистира на Томас Мюлер за 1:1. Отново Мюлер в 71-ата минута изведе "баварците" до обрат в срещата, като попадението му бе атрактивно. Почти паднал пред вратата на съперника, германският национал със задна ножица успя да се разпише за 2:1. Роберт Левандовски в 84-ата минута затвърди успеха на домакините.

След загубата Дармщат остава на 13-а позиция в Бундеслигата с 24 точки.