Левандовски пак се вихри за нов успех на Байерн

864 0

Байерн възстанови дистанцията си от 8 точки пред Борусия (Дортмунд), след като победи като гост Аугсбург с 3:1. С два гола в срещата се отчете голаджията Роберт Левандовски.

Аугсбург можеше да поведе в резултата още в първите минути, но Бобадия записа сериозен пропуск. На Байерн му се удаде да разпечата вратата на домакините си в 15-ата минута, когато Роберт Левандовски, с хубав удар от наказателното поле, се разписа за 1:0. Асистенцията бе на Томас Мюлер.

До почивката "баварците" можеха да увеличат преднината си, но Левандовски и Робен пропуснаха, а стражът на Аугсбург спаси силен удар на Дъглас Коста.

След почивката Левандовски оформи дубъл в мача, разписвайки се за 2:0 в 62-ата минута. В 78-ата минута Мюлер засече центриране от левия фланг на Коста и оформи класическа преднина за своя тим.

Аугсбург успя да върне едно попадение до края, като Бобадия този път не сгреши - преодоля Нойер за 1:3.

В класирането Байерн е лидер с 56 точки, с 8 повече от преследвача Дортмунд, а Аугсбург е на 14-о място с 21 точки.