Борусия влезе в нетипична серия срещу Майнц

1433 0

Борусия (Дортмунд) постигна втора поредна победа в Бундеслигата, след като лъкатушеше досега доста неубедително. Този път, в 21-ия кръг на германското първенство, "жълто-черните" треснаха Майнц с 4:2. Нещо повече - възпитаниците на Юрген Клоп постигнаха и обрат в тази голеада.

През първото полувреме Борусия позволи на гостите да открият резултата, като Сото наказа грешка в отбраната им и откри. "Жълто-черните" изравниха 4 минути след подновяването, като точен бе Невен Суботич. В 55-ата минута преподписалият прясно с клуба Марко Ройс доведе тима си до обрат, разписвайки се от няколко метра за 2:1.

Майнц обаче не се даде лесно - в следващата минута Мали възстанови равенството. В 71-ата минута Обамеянг отново изведе Борусия напред с асистенция на Ройс. Всичко бе решено с гола на Нури Сахин в 78-ата минута - 4:2.

Успехът покачи актива на дортмундци на 22 точки - колкото има и Майнц. Борусия се изкачи до 14-ото място, докато съперникът им е 13-и.