Борусия Дортмунд загуби гостуването на Аугсбург, Леверкузен и РБ Лайпциг поделиха точките

Снимка: Gulliver/GettyImages

1534 0

Отборът на Борусия Дортмунд загуби гостуването си на Аугсбург с резултат 0:2 в мач от 2-рия кръг на новия сезон в Бундеслигата. Феликс Удуокай откри резултата за домакините в края на първото полувреме. В 54-тата минута Даниел Калиджури направи резултата 2:0 в полза на тима на Аугсбург.

По този начин футболистите на Хайко Херлих вече имат две победи от два мача и се изкачват на върха в класирането в Бундеслигата с актив от 6 точки. Загубата е първа за кампанията за тима на Борусия Дортмунд, който е на 8-мата позиция с 3 точки.

В безспорно най-интересния двубой от 16:30ч. Байер Леверкузен и РБ Лайпциг завършиха наравно 1:1. Емил Форсберг откри за гостите в 14-тата минута на двубоя, докато Керем Демирбай в 20-тата изравни резултата. РБ Лайпциг събира актив от 4 точки след първите два кръга, докато "аспирините" са с два пункта.